OŚRODEK WYPOCZYNKOWY KORSARZ - DARŁÓWKO
F
A
C
E
B
O
O
K

O Darłowie

Darłowo ze swoimi nadmorską dzielnicą - Darłówkiem to jeden z najbardziej znanych kurortów nadmorskich ale również ciekawe historyczne miasteczko. To przepiękne miejsce położone w województwie zachodniopomorskim, nad Morzem Bałtyckim w dolinie rzeki Wieprzy i Grabowej. Północną granicę stanowi 5- kilometrowa linia brzegu morskiego z szeroką , piaszczysta plażą i pasem wydm. Darłówko charakteryzuje się korzystnym mikroklimatem ze sporą wilgotnością, dużą zawartością leczniczego jodu oraz dużym nasłonecznieniem. Miasteczko to szczyci sie również piaszczystymi plażami, dużą i dobrze prosperująca bazą noclegową, bogatym programem imprez kulturalnych i rozrywkowych oraz portem rybacko-turystycznym. Port ten jest doskonałym zapleczem dla turystyki morskiej jak również dla wędkarstwa morskiego. Darłówko tonajpopularniejszy całoroczny port rybacko-turystyczny. Uznawane jest za wędkarską morską stolicę Polski, cenione przez wędkarzy.Tutaj też znajduje się jedyna latarnia morska w Polsce zbudowana w planie prostokąta oraz jedyny w Polsce most rozsuwany spinający oba brzegi Wieprzy, łączące Darłówko Wschodnie z Darłówkiem Zachodnim. Często spotykamy się z określeniem, że jest to - raj dla wędkarzy. Największym zabytkiem Darłowa jest Zamek Książąt Pomorskich, z którym związana jest postać Króla Eryka i Białej Damy - Księżnej Zofii. Można obejrzeć również gotycki Kościół Mariacki, ośmioboczny gotycki Kościół Św. Gertrudy, Bramę Kamienną czy barokowy Ratusz (dziś siedziba władz miejskich) z fontanną rybaka z 1919 roku, awanport w Darłówku Zachodnim w którym podczas II Wojny Światowej istniała stocznia statków żelbetonowych, zabytkowe kamienniczki starego Miasta czy Kościół Św. Jerzego. 
Dziś Darłowo liczy sobie ponad 14.400 mieszkańców.

Darłowo - kąpielisko na ***** gwiazdek

Według rankingu nadmorskich kurortów opracowanego przez dziennikarzy tygodnika "Polityka" 
i Radia RMF FM, Darłowo i Darłówko jest jednym z najlepszych miejsc wypoczynku nad polskim Bałtykiem i od kilku lat nosi miano "Kurortu na 5 gwiazdek".

Darłówko - nadmorska dzielnica Darłowa, uznana za jedno z najpiękniejszych bałtyckich kąpielisk - położona przy ujściu Wieprzy do Bałtyku. Szeroka plaża o jasnym drobnym piasku, piękne lasy sosnowe i wspaniały mikroklimat gwarantują wspaniały wypoczynek.

Plaże w Darłówku są szerokie i piaszczyste, a ich długość wynosi 20 km. Latem złocista plaża o jedwabistym piasku wypełnia się turystami wypoczywającymi wśród kolorowych leżaków, parasoli i parawanów. Plaża zachodnia jest szeroka - kilkudziesięciometrowa i idealna do uprawia sportów wodnych i plażowych. Wczasowicze mogą przejechać się skuterem wodnym lub pompowanym bananem. Dla młodszych oferowane są zjeżdżalnie wodne oraz dmuchane konstrukcje.

Raport plażowy Onetu

Największy ogólnopolski portal informacyjny Onet.pl 22 czerwca 2009 roku opublikował swój raport plażowy. Nadmorski kurort - Darłowo odniósł kolejny sukces. W rankingu 30 najlepszych kurortów nad Bałtykiem Darłowo zdobyło pięć gwiazdek i zajęło trzecie miejsce w rankingu.

Reporterzy Onetu w ciągu kilku dni czerwca odwiedzili ponad 70 morskich kąpielisk. Ułożono listę 30 najlepszych. Każde kąpielisko mogło uzyskać maksymalnie 100 punktów. Z tego 50 punktów było do zdobycia za samą plażę - jej czystość, zaplecze sanitarne i gastronomiczne, bezpieczeństwo a także walory estetyczne. Druga połowa oceny dotyczyła miejscowości, którą oceniano w pięciu kategoriach (gastronomia, noclegi, komunikacja, wypoczynek aktywny i walory krajoznawcze) - po 10 pkt do zdobycia maksymalnie w każdej kategorii.

Darłowo (90 pkt) weszło do ścisłej czołówki i zajęło 3 miejsce tuż za Ustką (92 pkt) i Świnoujściem (91 pkt). Na czwartym miejscu sklasyfikowano Sopot. Z innych miejscowości powiatu sławieńskiego, na 20 miejscu znalazł się Jarosławiec (3 gwiazdki i 75 pkt) oraz na 23 Dąbki (3 gwiazdki i 74 pkt). 

Najnowszy ranking Onetu potwierdza wysoką stabilną pozycję Darłowa wśród nadmorskich kurortów. Tygodnik "Polityka" i radio "RMF FM" w swoich rankingach "Gwiazdki na piasku" trzykrotnie nagradzali Darłowo 5 gwiazdkami i lokatami w ścisłej czołówce. Na ok. 100 badanych kąpielisk w rankingach "Polityki" i "RMF FM" Darłowo zajęło w 2004 roku 2 miejsce, w 2005 5 miejsce, a w 2006 4 miejsce.

 

OŚRODEK WYPOCZYNKOWY KORSARZ
76 - 153 Darłówko Wschodnie, ul. Conrada 6
tel. 94 314 2667, kom. 513 087 668 | e-mail: biurokorsarz@wp.pl

Projekt i wykonanie: Marceli Lichacy & Maciej Rudnikowski